West Midlands Round One Draw 2016


First Round - Saturday 8th October 2016 - Please note venues and warm up times

PREMIER DIVISION
  PREMIER DIVISION
Gala 1 - Stechford Cascades
Gala 2 - Abbey Stadium Redditch
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 City of Hereford 1 Leamington Spa
2 Boldmere B - HOSTS
2 Leicester Penguins A (withdrawn)
3 Abingdon
3 Leicester Sharks A
4 Northgate 4 Boldmere A
5 Halesowen 5 Redditch - HOSTS
6 Braunstone A 6 City of Derby A
     
PREMIER DIVISION   PREMIER DIVISION
Gala 3 - Pingles Leisure Centre
Gala 4 - The Queens Diamond
Jubilee Centre
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 Long Eaton A
1 Bilston
2 Radford 2 Worcester
3 Blythe Barracudas A
3 Chase
4 Hinckley - HOSTS
4 Sutton in Ashfield SC
5 Bicester Blue Fins 5 City of Coventry - HOSTS
6 Stourbridge A 6 Wolverhampton
     
DIVISION TWO   DIVISION TWO
Gala 1 - Hucknall Leisure Centre
Gala 2 - Queens Leisure Centre
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 Wyre Forest A 1 City of Derby B - HOSTS
2 Shrewsbury
2 Rugby
3 Arnold - HOSTS 3 Stratford Sharks
4 Leicester Sharks B 4 Cheltenham
5 Witney & District 5 Swadlincote
6 Kingsbury Aquarius 6 Belper Marlin
     
DIVISION TWO   DIVISION TWO
Gala 3 - Newbold Leisure Centre
Gala 4 - Tiddenfoot Leisure Centre
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 Derby Phoenix
1 Etwall Eagles
2 City of Coventry B
2 Oldbury
3 Warley Wasps 3 Orion
4 Pershore SC 4 Leighton Buzzard - HOSTS
5 Mansfield 5 Wantage White Horse SC
6 Coalville - HOSTS 6  
     
DIVISION THREE WEST
  DIVISION THREE WEST
Gala 1 - The Snowdome
Gala 2 - Droitwich Sports Centre
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 Tamworth - HOSTS 1 Droitwich - HOSTS
2 Ludlow 2 Stourbridge B
3 Ledbury & District 3 Tewksbury
4 Solihull A 4 Camphill Edwardians A
5 Blythe Barracudas
5 Haden Hill
6 Fox Hollies 6 Burntwood
     
DIVISION THREE WEST
  DIVISION THREE EAST
Gala 3 - Cheslyn Hay Leisure Centre
Gala 1 - Bramcote Leisure Centre
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 Wombourne SC (withdrawn) 1 Rykneld
2 Cheadle
2 Lichfield
3 Perry Beeches B - HOSTS 3 Long Eaton B
4 Bromsgrove
4 Braunstone B
5 Telford Aqua SC 5 Dronfield Dolphins
6   6 Falcon - HOSTS
     
DIVISION THREE EAST
                  
Gala  2 - Daventry Leisure Centre
Warm Up 6.00pm - Start 6.30pm
1 Worksop Dolphins
2 Fllitwick Dolphins
3 Dunstable
4 Daventry Dolphins - HOSTS
5 Ilkeston
6 Market Harborough
   

Version 2 22-09-16 Please note change of venue for Division Three East Gala 2 to Daventry Leisure Centre
 
top