South Round One Draw - 2016


Round One - Saturday 8th October 2016 (Each team is allocated a warm up and competition lane)

PREMIER DIVISION   PREMIER DIVISION
Gala 1 - The Spectrum, Guildford
Gala 2 - Pool in the Park, Woking
WU 6.00pm - Start 6.30pm
WU 6.20pm - Start 6.50pm
Lane 4 Guildford City A
Lane 3 Thanet A
Lane 5 Beckenham A Lane 4 Sevenoaks A
Lane 3 Staines A Lane 2 Bromley A
Lane 6 Guildford City B - HOSTS Lane 5 Woking - HOSTS
Lane 2 Winchester City Penguins Lane 1 Havant & Waterlooville
Lane 7 Brighton
Lane 6 Reading
     
PREMIER DIVISION   DIVISION ONE WEST
Gala 3 - Wycombe LC, High Wycombe
Gala 1 - Bracknell LC, Bracknell
WU 5.00pm - Start 5.30pm
WU 6.15 pm - Start 6.45pm
Lane 4 City of Oxford Lane 3 Bracknell & Wokingham A - HOSTS
Lane 5 Wycombe District A - HOSTS
Lane 4 Fareham Nomads
Lane 3 Portsmouth Northsea A Time Trial Walkers Tigers
Lane 6 Rushmoor Royals A
Lane 2 Guildford City C
Lane 2 Amersham Lane 5 Alton & District
Lane 7 RTW Monson Lane 1 Bracknell & Wokingham B
     
DIVISION ONE WEST   DIVISION ONE WEST
Gala 2 - The Triangle, Burgess Hill
Gala 3 - Rainbow LC, Epsom
WU 6.30pm - Start 7.00pm
WU 5.00pm - Start 5.30pm
Lane 4 Windsor
Lane 3 Maxwell
Lane 5 Mid Sussex Marlins - HOSTS Lane 4 Maidenhead Marlins
Lane 3 Kingston Royals Lane 2 Chalfont Otters
Lane 6 Newbury
Lane 5 Epsom District - HOSTS
Lane 2 Didcot Barramundi Lane 1 Leatherhead
Lane 7 Dorking
Lane 6 Wycombe District B
       
DIVISION ONE EAST   DIVISION ONE EAST
Gala 1 - K2 Leisure Centre, Crawley
Gala 2 - Crook Log LC, Bexley
WU 6.15pm - Start 6.45pm
WU 5.30pm - Start 6.00pm
Lane 4 Crawley - HOSTS Lane 4 Atlantis
Lane 5 Hastings Seagull Lane 5 Black Lion
Lane 3 Croydon Amphibians Lane 3 Sevenoaks B
Lane 6 Orpington Ojays Lane 6 Erith & District - HOSTS
Lane 2 South Croydon
Lane 2 East Grinstead
Lane 7 Bromley B Lane 7 Beacon
     
DIVISION ONE EAST   DIVISION TWO WEST
Gala 3 - Kingsmead LC, Canterbury
Gala 1 - Mountbatten LC, Portsmouth
WU 6.00pm - Start 6.30pm
WU 6.30pm - Start 7.00pm
Lane 3 Sutton & Cheam Lane 4 Portmouth Northsea B - HOSTS
Lane 4 Chelmsford Lane 5 Hart
Lane 2 City of Canterbury - HOSTS Lane 3 Farnham
Lane 5 Maidstone Lane 6 Andover
Lane 1 Redhill & Reigate Lane 2 West Wight
Lane 6 Thanet B    
     
DIVISION TWO WEST   DIVISION TWO WEST
Gala 2 - Waterlooville LC, Waterlooville
Gala 3 - The Quays, Southampton
WU 6.30pm - Start 7.00pm
WU 6.00pm - Start 6.30pm
Lane 4 Chesham
Lane 4 Littlehampton
Lane 5 Worthing Lane 5 Tilehurst
Lane 3 Staines B
Lane 3 Eastleigh - HOSTS
Lane 6 Godalming Lane 6 Chichester Cormorants
Lane 2 Wey Valley Lane 7 Wycombe District C
Lane 7 Basingstoke Bluefins - HOSTS Lane 1 Rushmoor Royals B
     
DIVISION TWO EAST    DIVISION TWO EAST
Gala 2 - The Spa, Beckenham
Gala 2 - Dover LC, Dover
WU 6.00 pm - Start 6.30pm
WU 6.30 pm - Start 7.00pm
Lane 4 Shepway A
Lane 3 Dover - HOSTS
Lane 5 Beckenham B - HOSTS
Lane 4 Ashford Town
Lane 3 Herne Bay Lane 2 Dartford & District
Lane 6 White Oak Lane 5 Edenbridge Piranhas
Lane 2 Beachfield Lane 1 Larkfield
Lane 7 Tonbridge Lane 6 Shepway B
Lane 1 Thanet C    
 
top